20140702

Allegro: Wysyłka gratis przy zamówieniu powyżej...

Sklepy internetowe już od dawna stosują chwyt z darmową wysyłką, po przekroczeniu pewnej kwoty zamówienia.Na Allegro, sprzedawcy również próbowali wprowadzić takie rozwiązanie... Zwykle kończyło się to tekstem wplecionym w opis aukcji, by zapytać sprzedawcę o niższe koszty przesyłki...

No i wreszcie Allegro wprowadziło udogodnienie dla sprzedających, ale i kupujących - "Wysyłka gratis przy zamówieniu powyżej..."

Po zalogowaniu na swoje konto - w menu: Moja sprzedaż > Ustawienia sprzedaży > Cenniki dostawy pojawiła się nowa funkcja, wyróżniona charakterystyczną zieloną ikonką symbolizującą darmową dostawę.

Nowa funkcja pozwala sprzedawcą ustalić, po przekroczeniu jakiej kwoty, przesyłka ma być darmowa. I tak po wpisaniu wartości 99 zł, na stronie aukcji, w sekcji 'Koszty dostawy', pojawia się kusząca kupujących informacja:Można przypuszczać, że nowa powinna cieszyć się zainteresowaniem... Jak sprawdzi się w praktyce? - przekonamy się

5 komentarzy:

 1. Tylko, że w to wchodzi również przesyłka pobraniowa a moim zdaniem nie powinna...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cóż wysyłka to wysyłka...
   ostatecznie można zwiększyć kwotę i pobraniowa też będzie się opłacać :)

   Usuń
 2. Niby przesyłka gratis, ale jak kupi się więcej to i tak będzie to wliczone w cenę produktu. Dla mnie lepiej zrobić tańszy produkt i płacić za przesyłkę, bo np jak chce się kupić mniej, to się bardziej opłaca.
  Jak dostać odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy Lublin: wypadek przy pracy

  OdpowiedzUsuń
 3. Mało kiedy osiągam tą kwotę, żeby mieć zniżkę. Zazwyczaj są to duże stawki.

  OdpowiedzUsuń